Megjelent a Neuroophtalmologia tankönyv 2007-es kiadása

 

Hosszú évtizedek óta megoldatlan Magyarországon a felnõtt korban látássérültté váló emberek továbbsegítése a rehabilitációhoz, ezen a területen hozhat áttörést egy most megjelent szakorvosi tankönyv, amely a korábbi kiadásaihoz képest ilyen témájú fejezetekkel is kiegészült – részben alapítványunk munkatársai segítségével. A neuroopthalmologia az ideggyógyászati és idegsebészeti megbetegedések szemtüneteit vizsgálja. A Neuroopthalmologia címû tankönyv 2007-es kiadásának egyik legfontosabb újdonsága, hogy amint dr. Halász Péter professzor a tankönyv bevezetõ fejezetében fogalmaz: „Ebben a könyvben, azt hiszem, elõször történik kísérlet arra, hogy a tartós látórendszeri zavarok pszichés következményei és rehabilitációja is szóba kerüljenek, amit azért emelek ki, mert nagyon fontos és szükséges lépésnek tartom.”

„A szerzett látássérültséggel élõ emberek rehabilitációjának körszerû módszerei és lehetõségei napjainkban” címû fejezetet dr. Somlai Judit szerkesztõ felkérésére Szuhaj Mihály és Szatmári Péter alapítványunk munkatársai, illetve Fábri Tímea, a Gyengénlátók Általános Iskolája, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye és Diákotthona informatika tanára írta. A fejezet áttekinti a látássérült emberek információszerzési lehetõségeit, az egyes rehabilitációs lehetõségeket, valamint bemutat különbözõ hétköznapi és informatikai segédeszközöket. A kötetben megtalálhatóak az elemi rehabilitációt végzõ, valamint a fenti segédeszközöket gyártó cégek listája és elérhetõsége is.

A szerkesztõ zárszavai pedig: „Az orvoskollégák feladata a lehetõségek, az ismeretek továbbvitele, és az ország egész területén a látássérültek teljes körû rehabilitációja, s ennek révén a „látók társadalmába” való visszailleszkedésük elõsegítése – hatékonyabban, mint ahogy eddig tettük.”

Hír elküldése e-mail-ben űrlap mutatása

Vissza a hírekhez

 

Az oldal tetejére