A mesterséges intelligencia egyre nagyobb hangsúlyt kap az életünkben. Ebben a rövid cikkben megismerkedhetünk a megálmodójával, illetve információkat kaphatunk erről az érdekes technológiáról is, ami meghatározó lehet a látássérültek számára.
Manapság nincs is aktuálisabb megoldandó problémánk, mint az otthoni munkavégzés. A kétrészes cikk összefoglalja, miképp alakítsuk ki otthoni környezetünket úgy, hogy az kényelmes és hatékony is legyen.
A Bluetooth hangszórók nagy mobilitást és kényelmet biztosítanak számunkra. A többrészes cikk néhány hangszóróval és funkcióikkal ismertet meg bennünket, felsorolva adottságaikat, így könnyebbé téve a választást. Ráadásul azt is megtudhatjuk, melyik két modellt tartja győztesnek a magazin szerkesztősége.
A cikk gyakorlati útmutatót nyújt egy otthoni levegőminőség-érzékelő rendszer kiépítéséhez, és részletezi, hogyan végezhetjük ezt el Raspberry Pi készülék segítségével, valamint képet kaphatunk ennek a rendkívül sokoldalú kis eszköznek a programozási lehetőségeiről is.
A cikkből megismerhetjük az új Chromium alapú Edge böngészőt, valamint hasznos tippeket kapunk annak használatához is.
A kétrészes cikkből megismerhetünk néhány hasznos, Windows alatt futó segédprogramot, amellyel végrehajthatunk különféle karbantartási műveleteket, optimalizálhatjuk rendszerünket, de könnyedén rendszerezhetjük adatainkat, vagy akár keresgélhetünk is az állományaink között.
Informatika iránt érdeklődő olvasók, figyelem! Jelen cikkben a magazin szerkesztői olvasói kérdésekre válaszolnak, és nyújtanak segítséget. Ezekből a válaszokból csak tanulhatunk!
Sokunkat foglalkoztat az okos otthon működtetése. Ha alkalmunk nyílik rá, kíváncsian, nagy érdeklődéssel tapasztaljuk meg, mennyi műveletet lehet elvégezni, segítségül hívva egy kicsi, jól programozható eszközt. A kétrészes cikket meghallgatva gyakorlati tippeket és tanácsokat kaphatunk okos otthon rendszerünk kiépítésével és működtetésével kapcsolatban, mindezt Raspberry Pi használatával.
Ha kísérletezni támad kedvünk, a virtuális gépek tökéletesen alkalmasak lehetnek erre, mert biztonságos környezetet nyújtanak. A kétrészes cikk gyakorlati tanácsokat ad a virtuális gépek használatával kapcsolatban.
Manapság számtalan műveletet végzünk az interneten, mondhatni digitális életet élünk. Vásárolunk, pénzügyi tranzakciókat végzünk, befizetjük a számláinkat, tehát nem árt, ha tisztában vagyunk bizonyos biztonsági kockázatokkal, így pedig képesek leszünk felismerni és hatékonyan elhárítani az adott problémát. A kétrészes cikk rendkívül hasznos tanácsokat ad ezekhez.
A többrészes cikk számos testreszabási és optimalizálási lehetőséget kínál a Windows 10-hez és az Office programcsomaghoz, amellyel gépünk hatékonyságát növelhetjük.