Tóth Gábor budapesti gimnazista az emberi részvétellel zajló űrrepülést bemutató esszéjével nyert részvételi lehetőséget a NASA űrtábor kifejezetten látássérült fiataloknak szervezett turnusában. Gábor szeptember 23-án utazik a tábornak otthont adó Alabama állambeli Huntsville-be.
Gábort a tavalyi pályázat egyik győztese, Velegi István ösztönözte, hogy vegyen részt a pályázaton. Emellett fontos tényező volt az idő is: mivel a pályázaton tizenkilenc éves korig lehetett indulni, Gábor számára ez volt az utolsó lehetőség, hogy megmérettesse magát a versenyen. Dolgozatát az emberes űrrepülések előzményeiről és történetéről írta. A külföldi és a magyar űrrepülés-történetet egyaránt igyekezett alaposan bemutatni, amely a szigorú terjedelmi megkötések miatt nem volt könnyű feladat. Azonban az elért eredmény azt mutatja, Gábor a szűkre szabott terjedelem ellenére is értékes és alapos pályaművet készített.
Az elmúlt hónapokban amerikai hanganyagok segítségével és a tavalyi győztessel folytatott beszélgetések alatt a legszükségesebb szakkifejezések megtanulásával készült a táborban való részvételre. Az út előtti utolsó napokban jóleső izgalommal várja a tábort, mert egy új hely megismerése, felfedezése mindig örömet jelent a számára. A mostani utazás azért is különleges, mert az űrtáborban alkalma lesz számos hasonló érdeklődésű fiatallal megismerkedni, szert tenni új, speciális ismeretekre, és próbára tenni angol nyelvtudását.
Miután hazajött a táborból, megkérdezzük majd őt élményeiről, benyomásairól. Addig is álljon itt néhány gondolat, amellyel Gábor a következő űrpályázatra való jelentkezésre biztatja az olvasókat: – Mindenkinek, aki ezt a cikket olvassa, csak azt tudom javasolni, hogy mindenképpen próbálja meg a pályázatra történő jelentkezést. Ez még azoknak sem hasztalan, akik nem nyernek, hiszen az időközben megszerzett tudást később bárhol fel tudják használni.
Hír elküldése e-mail-ben űrlap mutatása