A Webműhely neve biztosan ismerős a Lapról hangra olvasói és felolvasói számára. Emlékeznek? Amikor a cikkeket böngészve ránéznek a honlapon felsorolt támogatóinkra, ott találják a Webműhelyt is. A Webműhely a kezdetektől fogva a Lapról hangra egyik fő támogatója, sőt azt is mondhatjuk, hogy a Lapról hangra csapat tagja lett ez a vállalkozás, még mielőtt olvashattuk volna az oldalra feltöltött újságcikkeket. Ők bocsátották ugyanis rendelkezésünkre teljesen ingyenesen azt a tárhelyet, ahol egészen a most lezajlott költözködésig helyet kapott a Lapról hangra cikkállománya. Abban tehát, hogy Ön olvasóként meg tudta hallgatni a mindig aktuális és érdekes cikkeket kedvenc felolvasója hangján, vagy abban, hogy Ön felolvasóként örömöt tudott szerezni a hangjával az olvasóknak, mindig ott volt a Webműhely munkája is.
A következő beszélgetésben megismerkedhetnek a cég vezetőjével, Szabóné Princz Katalinnal, és megtudhatják azt is, hogyan lesznek az egyetemi barátságok a későbbi munkakapcsolatok alapjai.
Így mesél önmagáról és a cégről Katalin:
„Szabóné Princz Katalin vagyok, az ELTÉ-n végeztem programtervező matematikusként. Azóta az életemben így vagy úgy jelen van az informatika. Tulajdonostársaimmal, Verő Boglárkával és Princz Lászlóval tizenöt éve dolgozom együtt a Webműhely Kft-ben, ami egy hatfős kis weboldalkészítő vállalkozás. A Webműhely nagyon sokféle ügyfélnek készít weboldalakat már az ezredforduló óta. Lehetőség szerint ezeket a weboldalakat saját szerverparkjában, saját tárterületen tárolja, illetve üzemelteti. Örömteli tapasztalat, hogy nemcsak egyre több cégben fogalmazódik meg az igény a jó minőségű weboldalakra, de egyre gyakoribb már az az igény is, hogy a weboldalak mellé akadálymentes változatot is rendel a megrendelő.”
Most pedig… Jól figyeljen minden mostani és volt diák, mert a következő mondatok valóságos, gyakorlati példát mutatnak fel arról, hogyan alapozhatják meg az egyetemi barátságok évekkel, évtizedekkel később is a jó szakmai kapcsolatokat.
„Az egyetemi évek alatt együtt tanultunk látássérült diákokkal, akik ugyanolyan bulizós és vidám diákéveket éltek, mint mi. Ők is informatikát tanultak, és pontosan ugyanolyan jól vettek minden akadályt, mint bárki más. Innen a kapcsolat. Nagyon szerencsések vagyunk, hogy együtt tanulhattunk velük, és megtapasztalhattuk, hogy miként lehet a mindennapokban együtt lenni, együttműködni látássérült társainkkal. Ezekre az évekre vezethető vissza a kapcsolatunk azokkal, akik ma az Informatika a Látássérültekért Alapítványon belül látássérült társaikért fáradoznak.” – emlékszik vissza Katalin a kezdetekre.
Az érzékenység és a kíváncsiság a vak és gyengénlátó emberek számítógép-használatával kapcsolatban tehát egészen az egyetemi évekre nyúlik vissza, és azóta sem csökkent.
„Jobban figyeltünk arra, hogy milyen szakmai továbbképzések léteznek a kollegáink számára, ahol az akadálymentes weboldalak készítésének technikáit elsajátíthatják. Végeztek is ilyen képzéseket a munkatársaink.”.
Ezek után az előzmények után nem csoda, hogy a Webműhely rögtön a Lapról hangra mellé állt.
„Azt gondoljuk, hogy ez egy olyan kezdeményezés, ami mindenkinek jó. Jó annak is, aki hangzó anyagként talál meg számára érdekes cikkeket, és jó a felolvasóknak is, akik kicsit közelebb kerülnek a látássérültek világához. Érzékenyebbek, elkötelezettebbek lesznek. Sok a fiatal felolvasó, számukra különösen hasznos lehet az élmény és a kialakuló kötődés. Mi abban tudtunk segíteni, hogy hosting területet biztosítottunk a projekt indulásakor illetve a működés első éveiben. Az, hogy az általunk biztosított területet pár év alatt kinőtte a projekt, és már nálunk nagyobb támogatókra lett szükség, azt jelenti, hogy a projekt sikeres. Gratulálunk a megálmodóknak és azoknak, akik életre keltették az ötletet!”
Köszönjük Katalinnak és a Webműhelynek a támogatást a Lapról hangra olvasói nevében is, és további sok sikert a munkájukhoz!
Hír elküldése e-mail-ben űrlap mutatása