A Brailabtól a JAWS-ig

     

    Beszélgetés Schuck Antallal

    Schuck Antal 57 éves, a munkájához nélkülözhetetlen a képernyőolvasó programmal ellátott számítógép. Nem ma kezdte az ismerkedést a beszélő számítógéppel. A kezdetektől fogva követi, személyesen megtapasztalja, mennyi könnyebbséget jelent a képernyőolvasó programok területén lejátszódó és folyamatosan zajló fejlődés. A számítógép-használatot a Brailab számítógéppel kezdte, ma pedig már a JAWS for Windows képernyőolvasó program legkorszerűbb, magyar nyelvű változatával dolgozik otthoni gépén, melyet az INFOALAP szoftverpályázatán nyert.

    A pályázatról honlapunkon keresztül értesült. Gyakorlott számítógép-használóként konkrét elképzelései vannak arról, mit vár a JAWS legújabb verziójától.

    „Számomra már szinte áttekinthetetlenül sokat tud a JAWS, ma már nem is annyira a szolgáltatások bővítését várom egy-egy új verziótól. Aminek igazán örülnék, az az lenne, ha a menürendszer az egyszerű felhasználók számára is közérthetőbbé válna. Ez talán a következő verzió honosításánál lehet cél. Tudom, egy szakterület megköveteli, hogy sűrűbben használjanak a szerzők szakkifejezéseket, de néha elveszettnek érzem magam a beállítási lehetőségek használatakor.” –fogalmazza meg javaslatait.

    Hamar megbarátkozott a szoftver legújabb változatával, a következőkben összegzi első benyomásait:

    „Jó érzés tapasztalni, hogy azok a szoftverek, amelyeket a felhasználók többsége használ és nem a Windows alapcsomag részei, egyre inkább támogatottak a JAWS által.

    Nagyon megnyerte tetszésemet a JAWS azon funkciója, amely folyamatosan rögzíti a számítógépen végrehajtott beavatkozásaimat, mintegy eseménynaplót állítva elő.”

    Antal továbbra is a JAWS használatával képzeli el munkáját és otthoni számítógép-használatát. Egy ötlettel is segíti munkánkat, hogy még élvezhetőbbé váljon a JAWS hangja a következő verziók megjelenésekor.

    „Örömömre szolgálna, ha a JAWS beszédkimenete tovább javulna, különös tekintettel a rövid és hosszú magánhangzókra. Köszönöm az Alapítvány adományát, valamint azt a fontos és igen tiszteletre méltó munkát, amivel az Infoalap csapata a maga területén igyekszik szolgálni a látássérült embereket!”

    Köszönjük a beszélgetést, és sok örömöt kívánunk a pályázaton nyert szoftverfrissítés használatához.

    Hír elküldése e-mail-ben űrlap mutatása

    Vissza a hírekhez

     

    Az oldal tetejére