Minden olvasónknak és felolvasónknak boldog új évet kívánunk!
Repülő bárkák avagy a világ legismertebb utasszállító repülőgépei
Ön azok közé tartozik, akik úgy gondolják, hogy a repülés hozzátartozik a mindennapjainkhoz, vagy azok közé, akiknek még a repülés gondolatától is összeszorul a gyomruk? Bármelyik táborhoz tartozzon is, ne hagyja ki ezt az összefoglalót a repülés érdekességeiről! Néhány perc alatt ízelítőt kaphat a repülés múltjáról, jelenéről, és mindezt kényelmesen, a fotelből! Azok is garantáltan élvezni fogják ezt a rövid „repülőutat”, akik semmi pénzért fel nem ülnének a repülőre!
A nyár első számú ellenségei: a kékmoszatok
Mi mást is csinálhatnánk így, a hóesésben, mint a nyaralás tervezgetése? Ön is szeret tavakban fürdőzni? Esetleg megtörtént már, hogy egy-egy úszkálás után kiütései lettek, esetleg légzési nehézségei, gyomorbántalmai voltak? Tudta, hogy ezt a kék moszatok okozhatják? Most alapos útbaigazítást kaphat ahhoz, hogyan ellenőrizheti, hogy van-e a fürdőhelyén kék moszat, és arról is olvashat, mit kell tennie, ha mégis olyan tóban, folyóban mártózik meg, amelyben elszaporodtak a kék moszatok. Mindenkinek ajánljuk ezt a közérthető és részletes áttekintést, aki tudatosan szeretné megtervezni a következő nyaralását. Sok kellemetlenségtől óvhatja meg önmagát és családját, ha megfogadja az itt olvasottakat!
Mikulás-sapka
Vajon ki tolhatja a kerekes széket?
Karácsonyi forgatag közepén állunk, összekeverednek a zajok, hangok. Egy nevetés válik ki a kavalkádból. Egy férfi nevet egy kerekes székben, sokáig nem látjuk az arcát, csak a másik fiút láthatjuk, aki tolja a kerekes széket. Kik ők? Milyen életfoszlányukat kaptuk el éppen? Mi mondható ki abból a tükörképből, ami összeköti őket, és hogyan kerül képbe a mikulássapka? Nem, ez nem rejtvény, hanem elgondolkoztató, továbbírásra ösztönző, karácsonymeleg történet.
Tömjént, aranyat, mirhát
Hányszor mondjuk, gondoljuk, hogy a „karácsonynak nem szabad az ajándékozásról szólnia, nem a minél újabb és drágább ajándék a lényeg, hanem…”, és már indulunk is az ajándékbeszerző körútra. Ki tehet erről? Nem, nem a reklámok, és nem az az igyekezet, hogy végre egy drága, de használhatatlan tárggyal mutassuk meg szeretteinknek, mennyire szeretjük őket, hanem… Ha hiszik, ha nem, maguk a háromkirályok. A cikk olvasása közben eljátszhatunk a gondolattal, hogyan beszélgetne ma a három király, ironikus, magunkat kikacagó tükröt tarthatunk magunk elé, elgondolkozva buta ajándékozási szokásainkon, és ki tudja, a végére talán rájövünk, hogy el a GPS-szel! A legjobb lenne mégiscsak „azt a csillagot követni, nem”?
Ferenc, az első
Olyan összefoglaló ez a cikk, amelyből megtudhatjuk, miben hozott Ferenc pápa kétéves pápasága újítást az egyházon belül. Nemcsak azt tudhatjuk meg azonban, hogy miben is „első Ferenc”, hanem rácsodálkozhatunk, hogyan, milyen természetesen, egyszerűen hidalja át a távolságot az egyház intézménye és az emberek között. Akár hívő valaki, akár nem, a cikket olvasva egy kicsit az az érzése támadhat, hogy Ferenc pápát ő is ismeri, a pápa ott van az ő mindennapjaiban is.
Semmit sem tesz fél szívvel
Király Viktornak az elmúlt időszakban az egész ország drukkolt. Most közelebbről megismerhetjük őt és családját, megtudhatjuk, kik és mi segített neki a nehéz pillanatokban, és figyelem, lányok! Az is kiderül, hogy Viktor édesanyja milyen társat szeretne a fiának.
6 érdekes élőlény, avagy a nemek közti különbség, 1. rész
Valóságos természetfilmbe csöppenünk, ha elolvassuk ezt a cikket. Ha Ön az állatokról szóló természetfilmek rendszeres nézője, ha a biológiaórákon mindig is ámulattal hallgatta tanára magyarázatát az állatvilág különlegességeiről, akkor Önnek szól ez a cikk! Az első részben az elefántfókák hímjei és nőstényei közötti különbségekről tudhat meg érdekességet, és természetesen szóba kerülnek az elefántfóka-borjak is. Ne mulassza el a cikksorozat többi részét se!
Frank Sinatra
Ki volt Frank Sinatra? Botrányhős vagy érzékeny művész? Hogyan vált a 60-as évek zenei ikonjává? Most egy kicsit közelebb kerülhetünk a titkához, megtudhatjuk, mivel tudta elkápráztatni a közönségét, és mi mindent csinált, mielőtt énekes lett. Magánéletének botrányai sem maradnak említés nélkül, de a legfontosabb mégis az, amit és ahogyan művészként létrehozott.
Mi segíthet a mesterséges megtermékenyítéseknél? 1. rész
Közérthető nyelvezetben megtudhatunk minden fontos információt a mesterséges megtermékenyítésről. Attól kezdve, hogy kiknek van szüksége rá, a folyamat lejátszódásán át, a legújabb kutatásokig minden lényegeset elolvashatunk itt, egy helyen.
Az első „földművelők” hatékonyan használták ki a tájat?
Mikor is kezdtünk kertészkedni? Akár hiszik, akár nem, úgy kilenc-tízezer éve. Most arról olvashatunk, mi ösztönözte az embert a kertészkedésre, milyen hatást gyakoroltak egymásra az első kertek és a táj. A cikk után szinte biztosan még jobban fogják szeretni, ápolgatni növényeiket azok, akiknek van kertjük.
Jó cikkhallgatást, érdekes beszélgetéseket kívánunk az olvasottakról.
a Lapról hangra csapata
Hír elküldése e-mail-ben űrlap mutatása