Kedves Olvasóink!
Pregh Balázs tolmácsolásában megjelent a Chip magazin májusi száma. Fogadják szeretettel cikkajánlónkat!
- Aktuális: biztonsági hírek
Ebben a cikkben megtudhatjuk, hogy a spammerek, hackerek és adathalászok milyen biztonsági réseket találtak különböző szoftverekben, és hogy milyen fogásokkal próbálják a hiszékeny, vagy kevésbé tájékozott felhasználókat elérni és megvezetni. Milyen hibákat rejtett a Mozilla Thunderbird vagy a Google Chrome? Mely cégeket érték mostanában hackertámadások? Ebből a cikkből megtudhatjuk.
http://www.laprolhangra.hu/cikk/CHIP-Magazin-2021-majus-AKTUALIS-Biztonsagi-hirek
- Aktuális: Tudta-e?
Miért bukott meg majdnem a Bluetooth? És végül hogy-hogy nem bukott meg? Honnan kapta a nevét? Hogyan igazolták kísérletileg a relativitáselméletet? Ezekre a kérdésekre mind választ kapunk a cikkben, amely itt érhető el:
http://www.laprolhangra.hu/cikk/CHIP-Magazin-2021-majus-AKTUALIS-Tudta-e
- Gyakorlat – IPM különszám
Aki érdeklődik a fizika iránt, kreatívnak érzi magát, és szeretne igazán hajmeresztőnek tűnő megoldásokat hallani például egy Pendrive kimosására és megszárítására, vagy a vákuumszivattyú otthoni használatára, annak ezt a cikket ajánlom. A cikk itt érhető el:
http://www.laprolhangra.hu/cikk/CHIP-Magazin-2021-majus-GYAKORLAT-IPM-Kulonszam
- Gyakorlat – okosotthon
Hogyan lehet egy Raspberry Pi-ből zenelejátszót, sőt zeneszervert készíteni az egész család számára? A cikkből részletesen megtudhatjuk. Itt érhető el:
http://www.laprolhangra.hu/cikk/CHIP-Magazin-2021-majus-GYAKORLAT-Okos-otthon-I
- Gyakorlat – otthoni munka
Hogyan dolgozhatunk egyszerre több készüléken úgy, hogy adataink valamennyi készüléken naprakész állapotban várnak ránk? Mi a teendő akkor, ha több gépet használunk egyszerre? Milyen hardveres megoldások léteznek arra, ha egy monitorral és egy egérrel szeretnénk használni egy magán és egy üzleti notebookot? A kétrészes cikkből kiderül, amelynek első része itt érhető el:
http://www.laprolhangra.hu/cikk/CHIP-Magazin-2021-majus-GYAKORLAT-Otthoni-munka-I
- Retró – legendás szoftverek
Ki emlékszik a Winamp zenelejátszó szoftverre? Ugye milyen népszerű, könnyen kezelhető program volt? Ismerjük meg a Winamp népszerűségének és bukásának okait. Nosztalgiázzunk! A cikk itt érhető el:
http://www.laprolhangra.hu/cikk/CHIP-Magazin-2021-majus-RETRO-Legendas-szoftverek
- Teszt – Appkalauz
Érdemes akár csak érdekességképpen is meghallgatni ezt a cikket, amelyben az egyre népszerűbb Signalt ajánlja figyelmünkbe a szerző, de a 7Metronóm vagy a The First Tree névvel ellátott applikációkat is részletesen bemutatja. Ezeken kívül számos egyéb, az egészségmegőrzést elősegítő, vagy a mindennapokat megkönnyítő alkalmazást is említ a cikk, amely itt érhető el:
http://www.laprolhangra.hu/cikk/CHIP-Magazin-2021-majus-TESZT-Appkalauz
- Vezércikk – Fax
Az amerikai egészségügy csótánya, egyszerűen így „becézik”. A fax egyes fejlett országokban sosem megy ki a divatból, még a technika fejlődésével sem. A májusi szám vezércikkében a jóöreg faxról olvashatunk részletesen. Ki gondolná, hogy az USA kórházai például faxon küldik el a legfrissebb adatokat a kormányzatnak? Ilyen és ehhez hasonló megdöbbentő tényekkel szolgál a cikk, ami itt érhető el:
http://www.laprolhangra.hu/cikk/CHIP-Magazin-2021-majus-VEZERCIKK
- Teszt – fülhallgatók
Ebben a háromrészes cikkben a TWS, azaz vezetéknélküli fülhallgatók paramétereivel, valamint azok előnyeivel és hátrányaival ismerkedhetünk meg. A magazin munkatársai harminc fülhallgatót teszteltek és értékeltek.
A cikk első része itt érhető el:
http://www.laprolhangra.hu/cikk/CHIP-Magazin-2021-majus-TESZT-Fulhallgatok-I
- Gyakorlat – zsarolóprogramok
Sokan hallhattuk már ismerőstől, vagy annak az ismerősétől a történetet, amikor jön egy e-mail, benne a szöveggel, hogy titkosították az adatokat, és fizetni kell az újbóli hozzáféréshez. A kétrészes cikkben megtudhatjuk, hogyan védekezzünk a zsaroló programok ellen.
A cikk első része itt érhető el:
http://www.laprolhangra.hu/cikk/CHIP-Magazin-2021-majus-GYAKORLAT-Zsaroloprogramok-I