Első díjat nyert az INFOALAP a Vodafone Digitális Díj pályázatán

Budai J. Gergő, a Vodafone Magyarország Zrt. igazgatóságának alelnöke, a Vodafone Magyarország Alapítvány kurátorátora, Szuhaj Mihály, az INFOALAP kuratóriumi elnöke és Sebestény Katalin, az INFOALAP munkatársa a díjátadón

 

Budai J. Gergő, a Vodafone Magyarország Zrt. igazgatóságának alelnöke, a Vodafone Magyarország Alapítvány kurátora, Szuhaj Mihály, az INFOALAP kuratóriumi elnöke és Sebestény Katalin, az INFOALAP munkatársa a díjátadón

Az Informatika a Látássérültekért Alapítvány „Papírról hangoskönyv egy lépésben: DEX 3.0” című projektje első díjat nyert a Vodafone Digitális Díj pályázatán Digitális esélyegyenlőség kategóriában.

A nyertes projekt keretében az alapítvány által fejlesztett DEX program 3.0 verziója készül majd el, mely papír alapú dokumentumokból hoz létre meghallgatható hangoskönyvet, akár mp3, akár a látássérült emberek által használt speciális Daisy formátumban.

Az október 7-én megtartott gálán a 15 millió forint összdíjazású pályázat eredményeként három kategóriában adtak át díjakat: a Digitális Társadalom, a Digitális Esélyegyenlőség, a Bolygónk és Fenntarthatóság kategóriákban hirdettek nyerteseket, valamint egy Vodafone Dolgozói Különdíjat és egy 5G Különdíjat is odaítéltek.

A zsűri döntése értelmében a Digitális Társadalom kategória győztese a DokiLab Kft. DokiApp telemedicina szolgáltatást kínáló applikációja, a Digitális Esélyegyenlőség kategória első helyezettje az Informatika a Látássérültekért Alapítvány DEX 3.0 szoftvere lett. A Bolygónk és Fenntarthatóság kategóriában két első díjat is átadtak, az egyik győztes az ff.next – Ecomate mobilalkalmazása, a másik a WWF Magyarország Alapítvány – WWF Lábnyom applikációja lett.

Büszkén állíthatjuk, az INFOALAP-nak igen erős mezőnyben sikerült elhoznia a kategóriája első díját. Bízunk benne, hogy az egy éves fejlesztés eredményeképpen megvalósuló szoftver sok ezer látássérült embernek segít majd abban, hogy minél egyszerűbben és minél gyorsabban férjen hozzá nyomtatott információkhoz. A szoftver nemcsak a munkavégzésben, a tanulásban, hanem a tájékozódásban és a művelődésben is hatalmas segítséget jelenthet.

A fejlesztés minden vak és gyengénlátó ember számára ingyenesen lesz elérhető az Informatika a Látássérültekért Alapítvány honlapján.

Nagyon köszönjük a Vodafone Magyarország Alapítványnak a díjat, a fejlesztés eredményéről a későbbiekben honlapunkon tájékozódhatnak majd az érdeklődők.

Informatika a Látássérültekért Alapítvány

 

Hír elküldése e-mail-ben űrlap mutatása

Vissza a hírekhez

Az oldal tetejére