Örömmel jelentjük be, hogy alapítványunk elkészítette a népszerű segédprogram új verzióját. A Kutatási modul kezelő (Kmk) 2020 a JAWS és MAGic mellett most már a Fusion szoftverrel is együttműködik, valamint új, kisebb méretű telepítő programot kapott. Az új verzió már egységesen használható a 32 és 64 bites architektúrájú, Windows 7 vagy ennél korszerűbb rendszereken.
A Kutatási modul kezelő célja
A Kmk program segítségével a felhasználó a kiadott magyar nyelvű JAWS, MAGic és Fusion szoftverekben biztosított kutatási modulokat tudja naprakésszé tenni, amennyiben azok időközben módosultak, valamint az újonnan létrehozott kutatási modulokat kívánsága szerint tudja telepíteni, frissíteni vagy eltávolítani.
Mi is az a kutatási modul?
Közismert, hogy számos, a látássérült embereket is érdeklő weboldal még nem vagy csupán részlegesen akadálymentes, így azok tartalmát, az ott megjelenő cikkeket nehezen találja meg a felhasználó, és emiatt az oldal szolgáltatásait is csak nehezen, vagy egyáltalán nem tudja használni. A probléma kezelésére a Freedom Scientific cég először a JAWS termékében tett elérhetővé egy olyan egységesen kezelhető felületet, melyen keresztül a felhasználók különböző webes tartalmakban tudnak keresni, és könnyen meg tudják nyitni a kiválasztott cikkeket. Mindezt a nélkül, hogy az adott weboldal felépítését a felhasználóknak ismerniük kellene.
Mivel a kutatási modulok csak a megfelelő JAWS és MAGic változatokkal, valamint a Fusion szoftverrel használhatóak, a segédprogram induláskor ellenőrzi, hogy a felhasználó rendelkezik-e a szükséges Freedom Scientific termékekkel a számítógépén. Mivel a kutatási modulokat az internetről tölti le a program, ezért használata aktív netkapcsolatot igényel. A feltelepített kutatási modulokat abban a JAWS, MAGic és Fusion termékben tudja használni, melyhez letöltötte azokat a Kutatási modul kezelővel.
Kutatási modulok kezelése
A JAWS, MAGic vagy Fusion szoftver használata közben bármelyik alkalmazásablakban is dolgozik, nyomja meg az INSERT+SZÓKÖZ billentyűparancsot, majd az „r” betűt. Ekkor a kutatási modulok kereső mezőjébe kerül a kurzor, ahol akár kereső kifejezést is beírhat. (Nem minden kutatási modul használ kereső kifejezést.) A kereső kifejezésen állva TAB billentyűvel tud a kutatási modulok listájára lépni, ahol a nyíl billentyűkkel jelölheti ki, hogy mely modult szeretné használni. Az ENTER billentyű lenyomásával kiválasztott kutatási modul webes tartalma azonnal megnyílik.
Ha a kereső kifejezésbe szöveget írt, a kiválasztott kutatási modul a keresett szöveget megkapja, és ha támogatja (pl. szótár), alkalmazza azt minden további beavatkozás nélkül.
Az új telepítőkészlet az alábbi linken, illetve honlapunk Letöltések/Szoftverek oldalán érhetők el.
A Kutatási modul kezelő 2020 letöltési linkje:
JAWS, MAGic és Fusion szoftverek ingyenes használata
Az ország licenc program keretében igényelhető egyetemes licenccel hitelesíthetőek az alapítványunk honlapjáról letölthető JAWS, MAGic és Fusion szoftverek legfrissebb változatai. Javasoljuk, hogy akik még nem vették igénybe az ingyenes licencet, éljenek ezzel a lehetőséggel, és egy egyszerű webes űrlap kitöltésével igényeljék a használni kívánt szoftverhez a hitelesítési kódot az ország licenc weboldalán: http://akadalymentes.magyarorszag.hu
Kérjük, hogy kérdéseikkel és észrevételeikkel, forduljanak bizalommal ügyfélszolgálatunkhoz.
Elérhetőségeink az alábbiak:
Telefon: +36 (1) 273-3188, +36 (70) 295-9288, e-mail: .
Informatika a Látássérültekért Alapítvány